Blog > Komentarze do wpisu

Jazda z Miasta! Jesienna wyprawa do Jedlni-Letniska

Na ostatnią tegoroczną „Jazdę z miasta!” zapraszamy 22 października. Pożegnalna przejażdżka będzie miała finał w ośrodku Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Jedlni-Letnisku.

 

Przypomnijmy – wrześniowa „Jazda” nie odbyła się. Mimo dwóch podejść – 17 i 24 – aura nie sprzyjała nam i w obie niedziele padało. Miejmy nadzieję, że tym razem jesień pokaże nam swoje złote i ciepłe oblicze.

Wyprawa zamykająca cykl, którego organizatorami są Salon Rowerowy Rodex, „Gazeta Wyborcza” i Bractwo Rowerowe, to około 40 kilometrów w obie strony. Najwygodniej i najwydajniej będzie pokonać ten dystans rowerem MTB, krosowym, ewentualnie trekkingowym. Odradzamy rowery miejskie ze względu na Wielką Górę (176 m n.p.m.), którą będziemy pokonywać w trakcie wycieczki.

Spotykamy się o godz. 10 na leśnym parkingu w Kozłowie. Dojazd na miejsce zbiórki od skrzyżowania Żółkiewskiego/Zbrowskiego (ze światłami): ul. Energetyków, Stara Wola Gołębiowska do skrzyżowania z ul. Potkańskiego, gdzie skręcamy w lewo. Potkańskiego doprowadzi nas do granic miasta – mostu na Pacynce. Po jego minięciu mamy asfaltowy podjazd i po ponad kilometrze po prawej stronie parking. I to jest miejsce naszego spotkania. O godz. 10.15 rozpoczynamy wycieczkę.

W pierwszej fazie czerwonym szlakiem pieszym (Królewskim Gościńcem) pojedziemy w kierunku Rezerwatu Ciszek. Zjedziemy z „czerwonego”, w momencie gdy pojawi się rozwidlenie – w prawo będzie biegła szutrówka do Kieszka. Po mniej więcej 2 kilometrach skręcimy w lewo (zielony szlak rowerowy), by wdrapać się na Wielką Górę. Po zdobyciu wzniesienia zjedziemy nieoznakowaną leśną ścieżką z powrotem na czerwony szlak pieszy. Dotrzemy nim do parkingu przy Jastrzębiej Drodze. Tu odpoczniemy i po kilkunastu minutach ruszymy żółtym szlakiem rowerowym w kierunku Zadobrza i Huty. Przed tymi miejscowościami żółty szlak skręca w prawo i biegnąc obok Kieszka, doprowadzi nas niemal do samego ośrodka RDLP w Jedlni-Letnisku.

W ośrodku czeka nas piknik z pieczeniem kiełbasek i upominkami od Salonu Rowerowego „Rodex”.

Jak zgłosić swoje uczestnictwo w wycieczce? Trzeba je wysłać na adres listy@radom.agora.pl, w tytule wpisując Jazda z Miasta!, a w treści podając imię i nazwisko uczestnika. Na zgłoszenia czekamy do piątku 20 października do północy.

Przypominamy: sprawdźcie kilka dni przed imprezą, czy wasz rower jest w pełni sprawny! Przed wyjazdem na wycieczkę wrzućcie do plecaka lub sakw łatki, ewentualnie zapasową dętkę i pompkę. Nie zapomnijcie o bidonach z napojami!

Na trasie będą nas wspierać – jak w każdej z tegorocznych edycji – cykliści z klubu Orkan przy radomskim PTTK.

Impreza nie odbędzie się, gdyby padał deszcz. Przełożymy ją wówczas na 29 października.

Radom. Jazda z miasta!

 

środa, 18 października 2017, bractworowerowe

Polecane wpisy

  • Rowerem na zakupy. Podsumowanie 2018

    Nowy sezon akcji "Rowerem na zakupy" rusza lada dzień, dlatego postanowiliśmy nadrobić zaległość z roku 2018 i przedstawić lokalizacje o których Was nie poinfor

  • Wiadukt na Energetyków a droga dla rowerów

    Poniżej przedstawimy pismo jakie Bractwo Rowerowe wysłało do PKP PLK S.A. ws. wiaduktu na linii kolejowej nr 8 w Radomiu na ul. Energetyków i potrzebie uwzględn

  • Wiadukt na ulicy Żeromskiego

    Do końca listopada ma zostać wykonana dokumentacja projektowa dla wiaduktu w ciągu ulicy Żeromskiego i Lubelskiej. Bractwo Rowerowe jeszcze w ubiegłym roku wysł

Komentarze
2017/11/10 13:59:59
Super ! bardzo fajny wypad jesienne jazdy rowerem są bardzo fajnie a ja lubię jeździć po lesie właśnie bo najbardziej mi się podoba taka trasa leśna.
-
2017/11/13 11:22:14
Bardzo fajna wycieczka :) też bym się jeszcze przejechał, bo za chwilę będzie koszmarnie zimno :/
-
2017/11/20 08:31:15
Bardzo fajny wypad rowerowy, teraz w sezonie jesienno zimowym też jeździcie czy dopiero na wiosne jakieś eskapady nowe się pojawią ?
-
2017/11/24 12:34:59
Uwielbiam takie wyprawy, jesienią też można jeździć bez problemu, dopiero jak ostra zima atakuje to wtedy nie wyjeżdzam na trasy.
Chcesz być na bieżąco?
Dołącz do naszego newslettera!

Drogi rowerowe
Powiększ mapę >>>


stat4u
Bractwo Rowerowe jest
częścią ogólnopolskiej sieci
"Miasta dla rowerów"


Zaprzyjaźnione strony


stat4u