Blog > Komentarze do wpisu

Kontrapas na Młodzianowskiej? Odpowiedź MZDiK

Otrzymaliśmy odpowiedź od MZDiK na nasz wniosek dotyczący możliwości wyznaczenie kontrapasa na ul. Młodzianowskiej (zobacz >>>).

W odpowiedzi na pismo dotyczące możliwości wykorzystania opaski, wyznaczonej wzdłuż wschodniej łącznicy ul. Młodzianowskiej, na kontrapas rowerowy. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu informuje o negatywnym rozpatrzeniu Państwa prośby.
Przeznaczeniem przedmiotowej opaski, wyznaczonej za pomocą linii krawędziowej P-7b, jest dodatkowe zabezpieczenie konstrukcji oporowej oraz infrastruktury wiaduktu w ciągu ulicy Młodzianowskiej poprzez zapewnienie odpowiedniej skrajni drogi.

Szerokość przedmiotowej opaski wraz z rozgraniczającą linią krawędziową P-7b wynosi ok. 100 cm. Zgodnie ze standardami technicznymi i wykonawczymi dla infrastruktury rowerowej, w celu zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego, kontrapas rowerowy powinien mieć szerokość 1,5 m. Ze względu na specyficzny charakter przedmiotowej łącznicy, stanowiącej drogę dojazdową dla samochodów ciężarowych realizujących dostawy w obręb Strefy Łucznik, nie ma możliwości dostosowania szerokości opaski do zalecanych standardów kontrapasów kosztem zawężenia istniejącego 3,5 m pasa ruchu ogólnego. Ponadto ze względu na wzmożony ruch ciężki, dopuszczenie na przedmiotowym odcinku ruchu rowerowego pod prąd, może spowodować zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz samych rowerzystów.

Jednakże w celu umożliwienia rowerzystom wnioskowanego dojazdu z ul. Biznesowej do przejazdu rowerowego w pobliżu ronda, tut. zarząd dopuści ruch rowerów po chodniku biegnącym wzdłuż wschodniej łącznicy ul. Młodzianowskiej. Przedmiotowy trotuar, ze względu na szerokość uniemożliwiającą wyznaczenie wspólnego ciągu pieszo-rowerowego, zostanie oznaczony kombinacją znaków C-16 („droga dla pieszych") z tabliczką T-22 („nie dotyczy rowerów"). Takie rozwiązanie zapewni rowerzystom w zależności od swoich umiejętności i potrzeb możliwość wyboru jazdy jezdnią na zasadach ogólnych w kierunku skrzyżowania Młodzianowska/1905 Roku lub jazdę po tak oznaczonym chodniku w kierunku pochylni prowadzącej na wiadukt.

Radom. Ulica Młodzianowska z kontraruchem?

wtorek, 18 kwietnia 2017, bractworowerowe

Polecane wpisy

Chcesz być na bieżąco?
Dołącz do naszego newslettera!

Drogi rowerowe
Powiększ mapę >>>


stat4u
Bractwo Rowerowe jest
częścią ogólnopolskiej sieci
"Miasta dla rowerów"


Zaprzyjaźnione strony


stat4u