Blog > Komentarze do wpisu

Standardy stojakowe. Lidl daje przykład

Bractwo Rowerowe w ramach akcji "Rowerem na zakupy" wysłało w czerwcu  do kilku central sieci handlowych pisma z prośbą o wdrożenie ogólnopolskich standardów parkingów rowerowych przed siedzibami ich placówek.

Jako pierwsi odezwali się do nas przedstawiciele Lidl Polska Sklepy Spożywcze sp. z o. o. Podczas rozmowy telefonicznej obiecali przychylić się do naszego pisma. Efekty są już widoczne przed sklepami tej sieci w Radomiu, Lublinie i Warszawie. Wymieniono tam wyrwikółki na polecane przez organizacje rowerowe stojaki w kształcie odwróconego U. Jak zapowiadają pracownicy firmy przy każdej nowej inwestycji będą montowane już bezpieczne urządzenia a w ciągu 2 kolejnych lat zostaną również wymienione wszystkie stojaki niespełniające standardów. 

Radom. Stojaki rowerowe przed sklepm Lidl
Lidl, Radom ul. Główna

Lublin. Stojaki rowerowe przed sklepm LidlLidl, Lublin ul. Grabskiego. Źródło: Skyscrepercity

Warszawa. Stojaki rowerowe przed sklepm Lidl
Lidl, Warszawa ul. Pileckiego. Źródło: Rowerem na zakupy

Poniżej przedstawiamy treść jednego z listów:

Lidl Polska Sklepy Spożywcze sp. z o. o.

ul. Poznańska 48, Jankowice
62-080 Tarnowo Podgórne

Dotyczy standardów budowy parkingów rowerowych

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o opracowanie i wdrożenie przez firmę Lidl Polska Sklepy Spożywcze sp. z o. o. (wzorem Tesco Polska Sp. z o.o.), standardów budowy parkingów rowerowych przed sklepami sieci. Obecnie przed Państwa obiektami montowane są stojaków typu wyrwikółka. Stojaki tego typu nie spełniają oczekiwań klientów, ponieważ nie da się do nich przypiąć jednośladów w bezpieczny sposób czyli za ramę. Przypinanie rowerów za koło ułatwia kradzież przez jego odkręcenie, nie pozwala na stabilne załadowanie toreb czy sakw oraz niszczy rower przez krzywienie kół i uszkodzenie przerzutek. Ponadto rowerzyści często ignorują tego typu urządzenia przypinając swoje pojazdy do elementów architektury albo zostawiając je wolno.       

Urządzenia spełniające oczekiwania rowerzystów to stojaki typu odwrócone U. Konstrukcja stojaka pozwala nie tylko na oparcie roweru, ale również umożliwia przypięcia ramy i koła najbezpieczniejszym zapięciem czyli kłódką szeklową (u-lock). Daje możliwość oparcia i przypięcia rowerów dowolnego typu, o różnej wielkości ramy, szerokości opon oraz kształtu kierownicy. Typowe wymiary stojaka to długość ok. 1 m, wysokość 60-80 cm, średnica rury 5-9 cm. Zalecana odległość między stojakami to 1,0-1,5 m. Więcej informacji o solidnych stojakach rowerowych można znaleźć np. na stronie: www.zm.org.pl/?a=stojaki_faq

Z obserwacji wynika, że rowerzyści stanowią znaczną grupę Państwa klientów, dodatkowo w Państwa ofercie często obecne są akcesoria i gadżety dla cyklistów. Montaż odpowiednich stojaków wpłynie nie tylko na wzmocnienie lojalności obecnych, ale również na pozyskanie nowych. Wierzymy, że dbałość o potrzeby każdego klienta jest dla Państwa sprawą najważniejszą i dlatego liczymy na pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku.

Jako stowarzyszenie wspierające rower jako środek codziennego transportu ze swej strony oferujemy pomoc w zakresie pracy nad wnioskowanymi standardami.

sobota, 13 października 2012, bractworowerowe

Polecane wpisy

Komentarze
2012/10/14 12:04:25
Super stojaki przed lidlem, często poruszam się rowerem więc teraz bez mniejszego problemu można wybrać się na zakupy:)
-
Gość: , *.net.stream.pl
2012/10/14 19:27:47
rewelacja!
-
Gość: chesteroni, *.cable.sta.petrus.com.pl
2012/10/14 22:20:08
Wzorem Tesco? W Toruniu nie kojarzę ani jednego marketu Tesco z normalnymi stojakami. Same wyrwikółki :(

Tak więc proszę nie trąbić o sukcesie tam, gdzie go de facto nie ma (bo nie jest pełny).
-
2012/10/14 22:50:30
Przecież również nie przed wszystkimi Lidlami są już stojaki typu odwrócone U. Faktem jest natomiast to, że Tesco opracowało standardy parkingowe dla rowerów w podziale na wielkość ich sklepów. To, że jeszcze ich nie wdrożyli to inna sprawa.
-
Gość: Tomasz z Trójmiasta, *.play-internet.pl
2012/10/15 23:08:59
Lidl w Sopocie ma faktycznie takie porządne stojaki, tyle że bez tej (IMHO) bezsensownej ozdobnej reklamy.

Jednak okazuje się że "Lidl lohn sich" ciekawe czy i Lidlowi się to opłaci. Powinniśmy zagłosować nogami, inaczej się inni nie przyłączą.

Najbardziej wkurzają stojaki przed sklepami z hardware, które reklamują się że udzielają praktycznych fachowych porad klientom. Tymczasem Praktiker, Castorama i LeroyMerlin mają paskudne wyrwikółka i drapifelgi. Wszystkie pod gołym niebem, choć niektóre mają zadaszenia dla samochodów...
-
2012/10/16 00:13:05
Tesco rzeczywiście zaczął wymieniać wyrwikółki, Rzeszów:
img94.imageshack.us/img94/219/p1160112o.jpg
-
2017/10/16 12:45:44
Bardzo fajnie że są takie stojaki jak dla mnie te stojaki są lepsze niz te zwykłe wsuwane ;)
-
2017/11/07 09:51:29
Bardzo dobrze że się za to zabrali, nawet u mnie w mieście robią takie stojaki, oczywiście tylko przy nowszych marketach albo przy tych ktore niedawno były remontowane, taki kaufland stoi od 10 lat i stojaki są 4 na krzysz i to jeszcze takie że jak rower wstawisz to potrafi się bardzo łatwo wywrócić.
-
2018/01/08 13:17:23
Chociaż ktoś to potrafi dobrze wykonać, czasami jak widzę te stojaki na których nie da się zapiąć roweru to mnie szlag trafia :)
____
VirtualBike
Chcesz być na bieżąco?
Dołącz do naszego newslettera!

Drogi rowerowe
Powiększ mapę >>>


stat4u
Bractwo Rowerowe jest
częścią ogólnopolskiej sieci
"Miasta dla rowerów"


Zaprzyjaźnione strony


stat4u